Prague City Swim je unikátní projekt, který navazuje na Amsterdam City Swim , jež byl poprvé uskutečněn 9. 9. 2012 v kanálech Amsterdamu
ALS neboli amyotrofická laterální skleróza je neurologické onemocnění způsobující postupnou degeneraci buněk, které ovládají pohyblivost svalů. Nemocní přicházejí postupně o veškerý pohyb na těle, nakonec jim zůstávají pouze pohyby očí.To vše se děje při zachování psychických a mentálních schopností. Příčiny onemocnění nebyly zatím dostatečně objasněny. Nemoc může postihnut kohokoliv, doba přežití se udává mezi 3-5 lety po stanovení diagnózy. Prevalence onemocnění v České republice se odhaduje na 6-8 případů na 100 000 obyvatel.
7. září 2019 se s projektem Děti na startu vypravíme na Střelecký ostrov podpořit tuto nadační akci organizací doprovodného programu. Chtěli bychom tak vyzvat rodiče s dětmi, aby za námi dorazili a vyzkoušeli si cvičení na stanovištích atletiky, gymnastiky, koordinace a míčových her v rámci ZÓNY PRO DĚTI, na které čekají drobné odměny za splnění disciplín.
Na Prague City Swim 2019 Vás čekají nejen Děti na startu, ale i spousta jiných aktivit a doprovodných programů. Zatímco děti budou sportovat, rodiče si mohou zacvičit s instruktury z Bikram Yoga studia nebo si zkusit yogu na paddlebordu.
Můžete se těšit na koncert Emmy Smetany v doprovodu s partnerem Jordanem Haj. Uslyšíte starší skladby jako No Fire a What I’ve Done nebo novější singl Lost&Found.
Kupte si vstupenky již teď se slevou 50% v síti Ticketportál !!!!
David Svoboda, Daniela Písařovicová, Štěpánka Hilgertová, Matěj Ruppert, Patricie Solaříková, Jana Plodková, Peter Pecha, Emma Smetana,Thom Artway, Kateřina Sedláková a Simona Baumrtová-Kubová.
Akce se koná pod záštitou předsedy Českého olympijského výboru.
Spolek ALSA je organizace sdružující pacienty a profesionály se zájmem o ALS. Jedná se o unikátní projekt, který realizujeme jako jediná organizace v České i Slovenské republice. Naším posláním je pomáhat pacientům poradenstvím, konzultacemi vhodných terapií, vytvořením specializované půjčovny pomůcek, rekondičními pobyty, výjezdy specialistů do domovů nemocných aj. Největším cílem projektu je vytvoření specializovaného centra pro tyto nemocné, jako je to v jiných zemích.