Pojďme se hýbat!

Co se týká pohybu, patří Češi mezi nejlínější národy v Evropě. Zatímco 40 procent Evropanů provozuje alespoň jednou týdně nějakou fyzickou aktivitu, u nás je to jen 32 % populace. Pouhých 5 % Čechů sportuje pravidelně, zato více než 60 % našinců se pohybu nevěnuje vůbec či zřídka.

„Pohyb by pro nás měl být stejně samozřejmý jako třeba čištění zubů,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku FISAF.CZ, která patří k pořadatelům konference Let´s #BEACTIVE – Pohyb jako elixír života. Konat se bude 21. září od 9 do 15.30 hodin v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře, Pyšelská 2361/4, Praha 4-Chodov.

Konference Let´s #BEACTIVE chce přivést k pohybu na 60 000 Evropanů! Ambasadory konference jsou známý kouč a mentor Jan Mühlfeit (na obr.), který se věnuje rozvoji lidského potenciálu v ČR i zahraničí, a jeho kolegyně Kateřina Novotná, se kterou společně vytvořili projekt Odemykání dětského potenciálu pro rodiče, děti, studenty a školy.

Zazní zde celá řada argumentů, proč je důležité zařadit pohyb do každodenního života Čechů. Odborníci je podpoří prezentací aktuálních dat, a především ukážou na dobrých případech z ČR i ze zahraničí, jak může vše fungovat v praxi. Představí také novinky každoroční populární mezinárodní akce Evropský týden sportu, která se letos uskuteční od 23. září 2018 a do níž se zapojuje i projekt Let´s #BEACTIVE.

Aktuální informace a program najdete průběžně na https://fisaf.cz/pohyb-jako-elixir-zivota-2018/

Krásný článek na zdejším webu: http://kosmetika-wellness.cz/latest-news/pojdme-se-hybat/

Komentáře