Děti, hurá na start! Akce táhne

Liberecký kraj Desítky kluků a děvčat na Jablonecku se od ledna začaly hýbat díky Janě Boučkové ze Železného Brodu, majitelce Fitstudia a hlavně autorce, hlavní propagátorce a organizátorce projektu Děti na startu. Pro ně, ale i pro všechny další na Jablonecku a Liberecku, které mají chuť se hýbat, připravuje zajímavou akci.

V rámci projektu Děti na startu vypuknou v Železném Brodě zábavné Hry všestrannosti. Pro kluky a děvčata z mateřských a základních škol bude připravená spousta zábavy a sportování.

„Těšíme se na děti a jejich paní učitelky 27. března od 9 do 13 hodin v mém studiu v Železném Brodě. Zábavná sportovní soutěž Hry všestrannosti je určena pro šestičlenné týmy v několika věkových kategoriích,“ uvedla nejdůležitější informace hlavní organizátorka zajímavé akce.

A na co se mohou děti těšit? Soutěžit se bude v disciplínách, jakými jsou hod medicinbalem, badmintonovým míčkem, cvičení s tyčí, slalom mezi kužely s raketou a míčkem, překážková dráha, člunkový či vějířový běh, skok z místa, svíčka, skákání přes švihadlo a mnohé další. Na děti čeká krásně strávené dopoledne, každý z účastníků obdrží účastnický list, dárky, diplom a medaili. Vítězné týmy si domů odnesou ocenění v podobě pohárů.

Celonárodní projekt „Děti na startu“ je věnovaný dětem od čtyř do devíti let. Jeho předností je to, že nedělá rozdíly, zda se jedná o dítě malé, velké, subtilní či s nadváhou, rychlé nebo pomalejší, dítě sportovně založené nebo naopak. Projekt má hlavně probudit radost z pohybu.

První ročník ve školním roce 2012/2013 pilotoval právě klub Jany Boučkové. Z několika desítek dětí na samém začátku se dodnes dobrá myšlenka rozrostla už do tisíců kluků a holčiček. V České republice je už v projektu zapojeno téměř 10 tisíc dětí.

Na Jablonecku, i v celém Libereckém kraji je o tuto zajímavou aktivitu velký zájem. „Náš klub spolupracuje s mateřskými a základními školami. Připravujeme pro děti spoustu různých aktivit. Zúčastnit se jich mohou také děti, které do projektu zapojené nejsou. Náš klub registruje na šest set členů, dvě stě jich je v přípravkách gymnastiky, tance, sportovního aerobiku a fitness nebo Sportmánie. Ostatní jsou registrovaní v hodinách Děti na startu,“ upřesnila zájem o projekt Jana Boučková.

A zájemci se stále hlásí. Jana stále hledá pro projekt další sponzory, třeba i proto, aby zajistila velkou skupinu kvalitních trenérů. To se bez finanční pomoci neobejde.

„V současné době nás podporuje město Železný Brod, Semily a také Liberecký kraj. Bohužel, Ministerstvo školství mi oznámilo, že dotaci nedostaneme,“ uvedla Jana. I tak bude ale dál připravovat aktivity pro děti, které se chtějí hýbat a sportovat,“ zdůraznila nadšená organizátorka mnoha zajímavých akcí.

„Náš klub registruje na šestset členů, dvě stě jich je v přípravkách gymnastiky, tance, sport aerobiku a fitness.“

Jana Boučková
Komentáře